

Firma VET CELL TECH sp. z o.o. uzyskała dotację na projekt “Opracowanie globalnie innowacyjnego leku weterynaryjnego na przewlekłe zapalenie nerek u kotów, opartego o allogeniczne komórki macierzyste oraz wdrożenie produkcji w warunkach standardu farmaceutycznego GMP”.
Projekt realizujemy, aby wzmocnić potencjał i wprowadzić innowacyjne rozwiązania w przedsiębiorstwie.
W projekcie planujemy opracować nowoczesną terapię komórkową zwalczającą przewlekłe zapalenie nerek kotów dzięki wykorzystaniu immunomodulacyjnych oraz przeciwzapalnych właściwości mezenchymalnych komórek macierzystych.Opracowane zostaną skuteczne metody wyprowadzania i różnicowania kocich komórek, dzięki którym przeprowadzone zostaną badania przedkliniczne bezpieczeństwa oraz właściwe badania kliniczne terenowe.
Z projektu korzystać będą opiekunowie kotów, które chorują na ciężką chorobę, na którą nie zostało do tej pory opracowane skuteczne lekarstwo.
Docelowo rozwiązanie będzie wdrożone do produkcji i będą mogli z niego korzystać klienci firmy w Polsce i za granicą.
Efektem projektu będzie opracowanie nowego leku-kandydata na przewlekłe zapalenie nerek u kotów, z poszanowaniem środowiska naturalnego i potrzeb społecznych.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu : 10 672 937,67 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 6 389 658,58 zł

Firma VET CELL TECH sp. z o.o. uzyskała dotację na projekt “Zakup infrastruktury do prowadzenia prac B+R nad hodowlami komórkowymi w warunkach sterylnych w celu opracowania globalnie innowacyjnych weterynaryjnych terapii komórkowych”.
Projekt realizujemy, aby wzmocnić potencjał i wprowadzić innowacyjne rozwiązania w przedsiębiorstwie.
W projekcie planujemy zakupić i wykorzystać nowoczesną infrastrukturę do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych nad opracowaniem nowoczesnej terapii komórkowej na autoimmunologiczną chorobę psów przy wykorzystaniu immunomodulacyjnych oraz przeciwzapalnych właściwości mezenchymalnych komórek macierzystych. Opracowane zostaną skuteczne metody wyprowadzania i różnicowania psich komórek w celu opracowania produktu do przeprowadzenia badań przemysłowych i pilotażowych.
Z projektu korzystać będą opiekunowie psów, które chorują na ciężką chorobę, na którą nie zostało do tej pory opracowane skuteczne lekarstwo.
Docelowo rozwiązanie będzie wdrożone do produkcji i będą mogli z niego korzystać klienci firmy w Polsce i za granicą.
Efektem projektu będzie opracowanie nowego leku na psią chorobą o podłożu autoimmunologicznym, z poszanowaniem środowiska naturalnego i potrzeb społecznych.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie
Wartość projektu : 3 822 109,45 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 1 869 887,34 zł